Het aantal warme dagen in de regio, met temperaturen boven de 35 graden Celsius, neemt ook toe. “Natuurlijk geeft dat meer hittestress bij op onze koeien”, zegt McKillop. “En we hebben ook meer extreme regenval. We krijgen grote volumes regen in korte tijd. Dat veroorzaakt weer schade aan onze paden en wegen, die we hard nodig hebben om ons vee te verplaatsen rond de boerderij.”
Andere voedergewassen
Aanpassen betekent voor McKillop dat hij zich flexibel moet opstellen in zijn bedrijfsvoering. “Ik moet omschakelen. Nu de zomers heter en natter zijn, plant ik tropische gewassen zoals sorghum. Dat is nu een belangrijker deel van ons voerareaal.”
McKillop heeft recent nog een veld met brassica geoogst. “Dat veld was een beetje verwaarloosd. Het was een lastig stuk grond met veel rotsen en bomen. Maar het lukte ons uiteindelijk om er te zaaien en nu levert het een goede kwaliteit voer voor ons jongvee.”
De melkveehouder kijkt steeds drie maanden vooruit bij het maken van planningen. “Vorig jaar bijvoorbeeld, met de natte vooruitzichten hier, hebben we de bemesting vroeg op het landen verspreid, toen het nog droog genoeg was.” McKillop gebruikt een mix van stikstof, zwavel, fosfor en kali om een vroeg inkuilseizoen te bevorderen. “We hebben een goed seizoen achter de rug, met 2.100 ton kuilvoer”, maakt hij duidelijk. “Daaraan hebben we voor anderhalf jaar aan voer.”
De Australiër merkt dat alleen beweiden de resultaten drukt. “Kuilvoer maaien en gras oogsten maakt deel uit van ons weidebeheer”, beklemtoont McKillop. “Bij alleen beweiden holt de graskwaliteit achteruit. Dat leidt tot hogere vezelgehaltes, verlies aan eiwit en energie en de melkproductie loopt dan terug.”
Afwisselend maaien en weiden biedt volgens McKillop ook later in het seizoen voordeel. “Mede door de toename van regenval in de zomer kunnen we nu meer en langer kuilgras en voedergewassen oogsten. Dus de klimaatsverandering biedt ons ook kansen.”
Voor de McKillops was 2020 een geweldig groeiseizoen, zegt McKillop. “In de herfst hoefden we ons spoelwater niet zo vaak te gebruiken voor beregening omdat het bleef regenen en regenen. We hebben het daarom gescheiden en de dikke fractie over onze weilanden verspreid. We proberen daar de organische stof op te bouwen.”
Met data voer besparen
Om de koeien enigszins te beschermen tegen de toenemende hitte, heeft McKillop halsbandtransponders gekocht om de activiteit van de melkkoeien te registreren. Zo krijgt hij informatie over de impact van extreem weer op de koeien, bijvoorbeeld tijdens een hittegolf. De halsbanden geven elke 10 minuten feedback over de activiteit van een koe.